morrowcountysentinel.com

Morrow County Track and Field Honor Roll

June 10, 2014

GIRLS:


Shot Put: Kyndall Williams, N, 36’; Nadia Kerman, C, 33’11.5”; Nichole Carter, H, 33’5.5”; Alisha Pletcher, N, 31’6”


Discus: Alisha Pletcher, N, 124’1.25”; Kyndall Williams, N, 115’7”; Savannah Randall, MG, 104’9.5”; Mikki Chapman, N, 101’11”


High Jump: Krya Adkins, MG, 4’10”; Tia Downard, N, 4’10”; Morgan Brooke, MG, 4’8”; Hannah Scott, MG, 4’8”


Long Jump: Jenna Shipman, MG, 17’; Lizzy Russell, H, 15’2.5”; Bryanna Bolha, MG, 14’10”; Krya Adkins, MG, 13’6.5”


Pole Vault: Rachel Bush, MG, 9’9”; Lauren Bood, N, 8’; Kara Lee Patterson, N, 7’; Chelsea Trainer, N, 7’


100: Olivia Brewer, MG, 12.21; Lizzy Russell, H, 12.5; Allie Tupps, N, 13.21; Hannah Scott, MG, 13.37; Brooke Buzzard, N, 13.37


200: Olivia Brewer, MG, 26.18; Tia Downard, N, 27.43; Hannah Lucius, H, 28.21; Brooke Buzzard, N, 28.3


400: Taryn Chapman, MG, 1:00.37; Morgan Brooke, MG, 1:01.82; Allie Tupps, N, 1:05.63; Kayla Davies, H, 1:06.45


800: Jenna Shipman, MG, 2:22; McKenzie McKirgan, MG, 2:37.53; Kayla Davies, H, 2:38.68; Allie Tupps, N, 2:39.22


1600: Jenna Shipman, MG, 5:38.14; McKenzie McKirgan, MG, 5:44.83; Isabelle Ditullio, N, 5:49.3; Darcy Picker, MG, 5:58.13


3200: Isabelle Ditullio, N, 12:20.95; Kelsey Snyder, MG, 12:54.64; Angelica Presley, H, 13:06.58; McKenzie McKirgan, MG, 13:07.5


100 Hurdles: Bryanna Bolha, MG, 16.09; Lydia Morgan, H, 16.31; Rebecca Kindred, MG, 16.36; Katie Lloyd, H, 17.18


300 Hurdles: Rachel Bush, MG, 45.62; Lydia Morgan, H, 47.27; Bryanna Bolha, MG, 48.57; Rebecca Kindred, MG, 49.65


400 Relay: Mount Gilead, 53.38; Highland, 53.59


800 Relay: Mount Gilead, 1:49.56; Northmor, 1:56.81


1600 Relay: Mount Gilead, 3:59.23; Highland, 4:18.86


3200 Relay: Mount Gilead, 9:33.83; Highland, 11:02.49


BOYS:


Shot Put: Keane Delp, MG, 45’; Dustin Baker, H, 42’7.5”; Austin Strickland, MG, 41’5.5”; J.P. Pennington, H, 41’2”


Discus: J.P. Pennington, H, 124’11”; Andy Fissell, N, 123’0.5”; Aaron Martin, GC, 122.5”; Jesse Castillo, H, 122’4”


High Jump: James Walker, N, 5’10”; Satchel Denton, H, 5’8”; Zach Shonk, H, 5’8”; Tyler Dudgeon, H, 5’6”; Trent Mason, H, 5’6”


Long Jump: Danny Bruce, GC, 20’5.5”; Tyler Dudgeon, H, 18’8.5”; Jaylynn Cahill, MG, 17’7”; Jonah Barnett, MG, 17’6.75”


Pole Vault: Jamie Baldridge, N, 12’6”; Luke Hutchinson, MG, 10’6”; Brody Mayes, N, 10’; Kyle Blanton, MG, 8’6”; Ethan Hatfield, MG, 8’6”; Chris Stiver, N, 8’6”


100: Danny Bruce, GC, 11.16; Joseph Elson, MG, 11.18; Kyle Minyo, H, 11.44; Jonah Barnett, MG, 11.55


200: Joseph Elson, MG, 22.68; Danny Bruce, GC, 22.89; Andrew Baer, MG, 23.55; Alex Mason, H, 23.8


400: James Hubbard, H, 51.26; Joseph Elson, MG, 52.56; Danny Bruce, GC, 53.12; Andrew Baer, MG, 53.76


800: Austin Hallabrin, MG, 1:55.69; Kevin Jones, H, 1:58.39; Mitch Yake, C, 1:59.83; Luke Hutchinson, MG, 2:01.44


1600: Kevin Jones, H, 4:24.05; Logan Ebersole, H, 4:33.86; Tyler Beck, MG, 4:34.89; Mitch Yake, C, 4:46.17


3200: Tyler Beck, MG, 9:48.1; Logan Ebersole, H, 9:52.85; Jacob Long, C, 9:56.62; Josh Irvin, H, 10:26.4


110 Hurdles: Kyle Minyo, H, 15.56; Sawyer Shipman, MG, 16.24; Tyler Dudgeon, H, 16.53; Trevor Pryor, N, 16.7


300 Hurdles: Tyler Dudgeon, H, 41.96; Kyle Minyo, H, 42.4; Trevor Pryor, N, 44.57; Sawyer Shipman, MG, 45.04


400 Relay: Mount Gilead, 47.03; Highland, 47.2 800 Relay: Mount Gilead, 1:34.38; Highland, 1:37.58


1600 Relay: Mount Gilead, 3:32.38; Highland, 3:33.03


3200 Relay: Highland, 8:01.27; Mount Gilead, 8:08.96