Morrow County Track and Field Honor Roll


GIRLS:

Shot Put: Skyler Edwards, MG, 32’8.5”; Nadia Kerman, C, 32’5.75”; Savannah Randall, MG, 32’2”; Selena Cortez, N, 31’3.5”

Discus: Savannah Randall, MG, 120’; Nadia Kerman, C, 102’5”; Lydia Morgan, H, 102’0.25”; Eli Crum, C, 88’4”

High Jump: Taylor Belcher, H, 5’; Savannah Randall, MG, 4’10”; Corrin Watts, MG, 4’6”; Brooke Bennett, N 4’6”; Abigail Lorimer, C, 4’6”; Destiny Williamson, C, 4’6”

Long Jump: Jenna Shipman, MG, 16’10”; Alicia McElwee, C, 15’8”; Sage Brannon, C, 15’1.75”; Cristiana Boggs, N, 14’8.25”

Pole Vault: Karalee Patterson, N, 8’; Jadyn Shipman, MG, 8’; Hope Miracle, N, 7’6”; Lilly Grooms, C, 7’

100: Olivia Brewer, MG, 12.6; Brooke Bennett, N, 13.2; Cristiana Boggs, N, 13.6; Makaylee Elkin, MG, 13.78

200: Olivia Brewer, MG, 26.98; Jenna Shipman, MG, 27.3; Brooke Bennett, N, 27.48; Makaylee Elkin, MG, 28.7

400: Jenna Shipman, MG, 59.3; Brooke Bennett, N, 1:01.8; Taylor Belcher, H, 1:05.87; Erin Zmuda, MG, 1:06.39

800: Jenna Shipman, MG, 2:23.93; Darcy Picker, MG, 2:26.75; Rachel Morrison, N, 2:31.42; Laura Spearman, H, 2:35.1

1600: Maria Lee, N, 5:34.31; Micah James, MG, 5:37.48; Laura Spearman, H, 5:42.12; Sophia Thompson, H, 5:44.39

3200: Sophia Thompson, H, 12:22.26; Isabelle Ditullio, N, 12:37.6; Maria Lee, N, 12:38.4; Micah James, MG, 12:48.2

100 Hurdles: Lilly Grooms, C, 17.15; Jena Buchholz, H, 18.14; Brooke Buzzard, N, 18.2; Savannah Randall, MG, 18.5

300 Hurdles: Lilly Grooms, C, 52.12; Abigail Lorimer, C, 52.2; Taylor Belcher, H, 53.1; Jena Buchholz, H, 53.85

400 Relay: Mount Gilead, 53.3; Northmor, 56.62

800 Relay: Mount Gilead, 1:55; Highland, 1:58.7

1600 Relay: Mount Gilead, 4:21.62; Northmor, 4:23.48

3200 Relay: Mount Gilead, 9:55.13; Northmor, 10:25.85

BOYS:

Shot Put: Josh Caudill, N, 45’4.5”; Zach Baker, H, 43’1.5”; Jonah Maggs, H, 40’4”; Jarrod Fair, C, 39’3.25”

Discus: Zach Baker, H, 120’6”; Jonah Maggs, H, 114’11”; Isaac Arrington, MG, 114’5.5”; Nathan Bird, N, 112’6.5”

High Jump: James Walker, N, 6’; Demetrius Johnson, N, 5’10”; Kolton Smith, N, 5’10”; Gavin Kafka, H, 5’10”

Long Jump: Demetrius Johnson, N, 21’11”; Deondre Cook, MG, 19’5.25”; William Parsley, H, 18’10.5”; Brandon Stevens, MG, 18’10.25”

Pole Vault: Kyle Ciballi, MG, 11’; Aaron Vitte, N, 10’6”; Colten Clark, MG, 8’6”; Aaron Berg, N, 7’6”

100: Demetrius Johnson, N, 11.1; Dustin Fraizer, MG, 11.4; Jonah Barnett, MG, 11.4; Dakota Bunting, H, 11.67

200: Jonah Barnett, MG, 22.9; Demetrius Johnson, N, 22.98; Austin Hallabrin, MG, 23.5; Kaden Bunting, N, 23.51

400: Austin Hallabrin, MG, 51.3; Demetrius Johnson, N, 51.89; Garrett Mentzer, H, 52.2; Austyn Albanese, H, 52.39

800: Austin Hallabrin, MG, 1:58.8; Nicholas Weiss, MG, 2:03.58; Travis Mentzer, H, 2:10.07; Spencer Adams, N, 2:12.71

1600: Austin Hallabrin, MG, 4:29.01; Kyle Ciballi, MG, 4:36.84; Nicholas Weiss, MG, 4:48; Travis Mentzer, H, 4:49.01

3200: Austin Hallabrin, MG, 10:11.8; Casey White, MG, 10:17.4; Quinn Maceyko, C, 11:04.38; Sy Shipman, MG, 11:06.3

110 Hurdles: Sawyer Shipman, MG, 15.6; Kolton Smith, N, 16.4; Collin Berg, N, 16.76; Jason Robinson, MG, 16.9

300 Hurdles: Sawyer Shipman, MG, 41.02; Collin Berg, N, 41.04; James Walker, N, 42.55; Kyle Ciballi, MG, 43.5

400 Relay: Mount Gilead, 44.73; Highland 47.47

800 Relay: Mount Gilead, 1:33.9; Highland, 1:36.7

1600 Relay: Mount Gilead, 3:30.01; Highland, 3:34.83

3200 Relay: Mount Gilead, 8:16.6; Northmor, 8:45.91

comments powered by Disqus